Środa, 16, kwiecień 2014

Nasz Bank

Naszą misją jest budowanie zaufania i więzi na drodze partnerskich relacji z klientami poprzez etyczne, uczciwe, szczere i sprawne działanie.

Bank Spółdzielczy w Radziechowach- Wieprzu rozpoczął działalność w 1983 roku i jest najmłodszym bankiem spółdzielczym na terenie żywiecczyzny. W 1996 roku, w struktury Banku został włączony Bank Spółdzielczy w Milówce, będący kontynuatorem najstarszego w tym rejonie, a założonego w 1878 roku - Towarzystwa Oszczędności i Pożyczek "Opatrzność".

Dnia 02.08.1982 roku miało miejsce pierwsze posiedzenie Komitetu Założycielskiego Banku. Sądowe postanowienie o zarejestrowaniu Spółdzielni zapadło15.11.1982, a już dwa w tygodnie później odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Nadzorczej i Zarządu. W skład komitetu założycielskiego oraz organów statutowych Banku weszli wówczas mieszkańcy gminy Radziechowy-Wieprz, działacze społeczni i samorządowi, dla których środowisko lokalne stanowiło oparcie w dążeniu do rozwoju gminy i umacnianiu tradycji polskiej spółdzielczości. Do ich grona należeli m.in. : Karol Ciućka, Stanisław Ciurla, Stefan Ciurla, Tadeusz Czulak, Władysław Duraj, Józefa Hojdys, Julian Jura, Maria Kosiec, Anna Piecuch, Irena Syposz, Jerzy Talik, Waleria Tracz, Józef Waligóra, Helena Zagórska. Z ich grona wyłoniono pierwszą Radę Nadzorczą. W skład pierwszego Zarządu Banku weszli : Waleria Tracz, Irena Syposz, Helena Zagórska.

Więcej: Historia BS Radziechowy-Wieprz


Rada Nadzorcza:

  1. Tadeusz Ozimiński - Przewodniczący Rady Nadzorczej
  2. Antoni Matuszny- Zastepca Przewodniczącego Rady Nadzorczej
  3. Irena Syposz - Sekretarz Rady Nadzorczej
  4. Władysław Duraj - Członek Rady Nadzorczej
  5. Anna Piecuch - Członek Rady Nadzorczej

Zarząd Banku:

  1. Przemysław Kubaszek – Prezes Zarządu
  2. Anna Kupczak – Wiceprezes Zarządu  ds.Finansowo-Księgowych
  3. Bernadetta Siwek – Wiceprezes Zarządu  ds. Handlowych

Grupę BPS tworzą 350 zrzeszone banki spółdzielcze i Bank BPS jako bank zrzeszający.

Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna z siedzibą centrali w Warszawie, został utworzony 15 marca 2002 roku.

Grupa BPS pomimo ogólnopolskiego charakteru za jedno z głównych zadań uważa wspieranie rozwoju regionalnego i lokalnego. Prowadzona polityka produktowo-cenowa jest dostosowana do zróżnicowania gospodarczo –  ekonomicznego poszczególnych regionów kraju.

Zobacz koniecznie

Wirtualna wycieczka, zdjęcia 180 stopni

Goście online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości.

Aktualności

article thumbnailUPRZEJMIE INFORMUJEMY KLIENTÓW NASZEGO BANKU, ŻE   W DNIU 18 KWIETNIA 2014 ROKU (WIELKI PIĄTEK)   OBSŁUGA KASOWA I POZAKASOWA ...
Więcej w dziale: Aktualnosci  

EKSPERT RADZI

Placówki i bankomaty

Sprawdź na mapie, gdzie znajdziesz:
 

Kalkulator kredytowy

Drogi Użytkowniku. Informujemy Cię, że nasza strona www za pomocą mechanizmu Cookies przechowuje i uzyskuje dostęp do informacji przechowywanej w Twoim urządzeniu obsługującym przeglądarkę internetową. Informacje przechowywane są w celu identyfikacji użytkownika oraz stanu i miejsca przebywania na podstronie www. Możesz wyrazić na to zgodę lub zgody tej odmówić korzystając z mechanizmów dostarczanych Ci przez Twoją przeglądarkę, poprzez jej ustawienia zezwalając lub blokując tworzenie plików Cookies. Jednakże wprowadzenie blokady uniemożliwi Ci korzystanie z funkcji IB serwisu. Przechowywana informacja lub uzyskiwanie do niej dostępu nie powoduje zmian konfiguracyjnych w Twoim urządzeniu końcowym i oprogramowaniu zainstalowanym w tym urządzeniuCzytaj więcej.